amit

Amit Kulkarni

  • tanečník, choreograf
  • narozen v  „bollywoodu“
  • součástí skupiny od podzimu 2011

Narodil jsem se v indickém státě Maharáštra – domově bollywoodu, jednoho z největších filmových průmyslů na světě. Od útlého dětství jsem byl vystavován pestrosti a barevnosti bollywoodského tance, který je rozšířen po celé Indii. Tanec jak klasický, tak folklórní je běžnou součástí indické kultury a tradic. Folklórní tance jsou součástí každého svátku či oslav v Indii a lidé je s radostí prezentují na ulici nebo jiném, k tomu určeném, místě.

Veselost, živelnost a krása tohoto tance mě natolik pohltila, že jsem se rozhodl vydat se taneční cestou. S přesídlením do Evropy jsem si vyzkoušel i mnohé moderní taneční styly západní kultury jako je R&B, hip hop, street dance a další, jejichž prvky a krokové variace s radostí přidávám do svých choreografií.
Velmi rád vzpomínám na své první setkání s bollywoodem v Čechách. Bylo to na výstavě v Praze, kde tančila Melanie. Později jsem měl možnost vidět celou skupinu – byli skvělí, jako z opravdového bollywoodského filmu. Viděl jsem, s jakou radostí tancují na písně zpívané mým rodným jazykem, vše bylo správně – energie, vášeň, pestrost barev, ale především vyprávění děje písně. Díky tomuto setkání jsem se později stal součástí skupiny.

Mým nejoblíbenějším bollywoodským hercem je Hrithik Roshan.

Spolupracujeme