katka

Kateřina Nechvátalová

  • tanečnice, choreografka, lektorka
  • bollywoodu se věnuji od roku 2008
  • součástí skupiny od roku 2008

Tanec mě fascinoval odmalička, ale nikdy jsem si nemyslela, že se mu budu věnovat tak intenzivně, jako v současnosti. Za svůj život jsem si prošla mnoha tanečními styly – od klasických a latinskoamerických tanců, přes orientální tanec, ATS, tribal fusion až po bollywood, kterému se nyní věnuji v rámci skupiny Garam Masala. Kromě toho si ráda odskočím k dalším stylům jako je salsa a jiné párové tance, burleska, high heels dance, moderní tanec, cikánské tance, flamenko a jiné.

Pro bollywood mě nadchla nejlepší česká tanečnice Vendula Kučerová (Uhýrková), jejíž kurzy jsem začala navštěvovat a krátce na to jsem se stala i součástí samotné taneční skupiny. Kromě toho se vždy snažím vzdělávat na seminářích předních tanečníků a tanečnic světa (Kirti Ramgopal, Nivedita Badve, Sunny Singh a jiní).

Kromě tance se intenzivně věnuji i choreografii, v nichž pokračuji v odkazu své učitelky Venduly. Vždy se maximálně snažím vystihnout náladu a obsah písně, ráda do tance vkládám drobné herecké pasáže nebo netradiční rekvizity. Momentálně jsem jednou z hlavních choreografek skupiny.

Spolupracujeme