melanie

Melanie Krchová

  • tanečnice, choreografka, lektorka
  • bollywoodu se věnuji od března 2008
  • součástí skupiny od července 2008

K tanci jsem byla vedena od útlého dětství, neboť již maminka byla vášnivou tanečnicí baletu a scénického tance. V 6 letech jsem poprvé zamířila na hodiny klasického baletu, postupem času se přidala salsa, jóga, pilates a další aktivity. S přesunem do Prahy, z důvodu studií,  přišel v roce 2008 také bollywood. Nejdříve na kurzech a seminářích Venduly Kučerové (Uhýrkové), později již jako součást skupiny Garam Masala. Během své bollywoodské taneční dráhy jsem se setkala s několika zahraničními lektory indického tance (Kirti Ramgopal, Nivedita Badve, Sunny Singh,…) a vybojovala si několik soutěžních medailí jak na domací, tak zahraniční scéně.

Od roku 2011 jsem pořádala pravidelné lekce a semináře bollywoodského tance. Nyní se soustředím především na jednotlivce, v rámci individuálních lekcí, a pořádání občasných seminářů pro širokou veřejnost. Na svých hodinách dbám na správné pojetí bollywoodského tance – jeho významu, pochopení smyslu zpívaného příběhu, muder a mimiky, jenž je pro bollywood typická. Neméně důležitým aspektem je při mých hodinách držení těla a následné kompenzační cvičení, aby pohyb nebolel.

Mou velkou inspirací jsou indické herečky a skvělé tanečnice Madhubala, Aishwarya Rai Bachchan a samozřejmě Madhuri Dixit.

Spolupracujeme