Terka M. profilovka upravena

Tereza Mazancová

  • tanečnice, choreografka, lektorka
  • bollywoodu se věnuji od roku 2010
  • součástí skupiny od jara 2014

Tanec mě fascinoval od samotného dětství. Již v 6 letech jsem začala navštěvovat taneční přípravku a poté scénický tanec u Evy Veverkové. Během studií v Praze jsem objevila krásu orientálního tance. Již několik let jsem součástí taneční skupiny Yalla raqs a bývalou členkou skupiny Belly balet. Věnuji se převážně egyptskému stylu a folklóru.
Po několika seminářích bollywoodského tance u Venduly Kučerové (Uhýrkové), v roce 2010, jsem propadla jeho kouzlu. Začala jsem navštěvovat její pravidelné kurzy a také absolvovala několik lekcí kathaku na letní škole v Uherském Hradišti pod vedením Ivany Hessové. Dva roky jsem též studovala klasický indický tanec bharatanatyam u Michala Macha.

Díky zahraničním lektorům jako Nivedita Badve, Kirti Ramgopal, Jasvinder Singh, Mistri, Aasha Sapera jsem se hlouběji seznámila s některými folklórními tanci jako bhangra, garba, dandiya, lavani, kalbeliya ad.

Od jara 2014 jsem součástí skupiny Garam Masala. Od října 2016 vedu pravidelné lekce bollywoodského tance.

Při tvorbě nových choreografií čerpám z hudby, příběhů, které vypráví, a inspiruji se klasickými a folklórními indickými tanci. Při výuce dbám na správné provádění prvků, rytmiku, výraz a předávání radosti z pohybu.

Mojí nejoblíbenější bollywoodskou hvězdou je tanečnice a herečka Madhuri Dixit Nene. Miluji indickou klasickou i populární hudbu, bollywoodské filmy, indickou kuchyni a pestrobarevné indické oděvy a šperky. Díky tanci jsem též objevila mehandi – malbu hennou a začala se tomuto umění před šesti lety věnovat. Mým velkým snem je procestovat Indii.

Spolupracujeme